Грамотна підготовка до ремонту: простий алгоритм дій
Фахівці і бувалі знають: щоб ремонт пройшов максимально легко і завершився успішно, вкрай важливо спланувати все заздалегідь і як слід підготуватися. Головне - не панікувати. Дана стаття пропонує вам простий алгоритм дій у підготовці до ремонту і кілька корисних порад по темі.

Обміри, плани, креслення

Папери - це основа основ. Без попередніх планів і креслень просто неможливо зробити хороший ремонт і зробити так, щоб інтер'єр був по-справжньому зручним. В ідеалі потрібно багато паперів: починаючи з наявного плану житла, закінчуючи планом підлогового покриття і електричної розводки. Відверто кажучи, зробити правильні обміри та внести в існуючі плани вдалі правки - справа непроста. Тому на даному етапі було б зовсім не зайвим заручитися підтримкою професіоналів, тобто дизайнера, електрика і / або сантехніка.

Робоча документація дозволяє об'єктивно оцінити обсяг майбутніх робіт, приблизні терміни їх виконання, а також підбити кошторис. Також дуже важливо пам'ятати, що плани монтажу і демонтажу в деяких випадках вимагають узгодження, в іншому випадку можна отримати штраф. Про те, за що можна отримати стягнення від держави, ви можете прочитати в іншій статті нашого журналу.

Виберіть стиль інтер'єру

Ви вже знаєте, який стиль інтер'єру краще всього підходить для оновлення вашого житла? - Це непросте питання, від відповіді на яке залежить дуже багато чого. Так, визначившись де приблизно будуть знаходитися розетки і вимикачі, які стіни слід знести, а які - залишити, можна братися за дизайн інтер'єру. Вибираючи той чи інший стиль, не забувайте, що він багато в чому визначить вартість вашого ремонту. Якщо, скажімо, модний сьогодні скандинавський стиль дозволяє заощадити і отримати в результаті красиве оформлення кімнати, то такі напрямки, як класика, ар-деко, прованс, не потерплять дешевих імітацій і тотальної економії.

Планування розміщення меблів і сантехнічного обладнання

... І почати, мабуть, слід з другого. Продумайте, як грамотно розмістити унітаз і ванну, умивальник і кухонну раковину. При необхідності, проконсультуйтеся з сантехніком, щоб в майбутньому не мати проблем з каналізацією. До слова, про ергономіку санвузла ви можете почитати тут.


Плануючи покупку і розстановку меблів, важливо враховувати не тільки стиль інтер'єру, але і планування, а також габарити приміщення. Щоб в кімнаті було комфортно, меблі не повинна заповнювати кожен вільний метр - вільного простору має бути стільки, щоб інтер'єр не здавався безладним, а речі не заважали вільному пересуванню.

План закупівлі

Коли ви будете точно знати, які потрібні оздоблювальні (будівельні) матеріали і меблі, можна скласти план закупівель. Бажано, робити це заздалегідь, щоб був час не тільки знайти кращу ціну, але, і щоб процес ремонту не зупинився в очікуванні замовленої плитки або, скажімо, розшукуючи утеплювач. Розпланувавши покупки, ви зможете убезпечити себе від простоїв, форс-мажорів і накладок. Создан 19 июл 2018