Сам собі дизайнер: як оформити вітальню без допомоги фахівця
Якщо вам дуже хочеться мати стильний і зручний в цілому інтер'єр вітальні, але звертатися за допомогою до дизайнера ви не маєте наміру, то ця стаття для вас. Тут ви знайдете кілька корисних порад, які допоможуть вам думати, як дизайнер і, отже, домогтися бажаного результату. Почнемо?

Не намагайтеся скопіювати дизайн «з картинки»

Зрозуміло, інтер'єри на фото завжди прекрасні. Вони викликають захват, заздрість і природне бажання наслідувати. Але, по-перше, це постановочні фотографії, і в житті (і в тому числі з різних ракурсів) дизайн однієї і тієї ж кімнати може виглядати зовсім не так, як на знімку, що перед вами; а по-друге, жоден поважаючий себе дизайнер не стане займатися плагіатом, відтворюючи чию б то не було роботу. Тому якщо ви хочете стати справжнім дизайнером хоча б для однієї кімнати, треба думати, як професіонал. Почитайте про те, які бувають стилі інтер'єру, виберіть для себе пару фаворитів і вивчіть їх особливості: основні риси стилю, його походження і так далі. Все це вам дасть хорошу платформу для уяви.

Вибираємо стиль, виходячи з можливостей

Гарненько вивчивши той чи інший стиль, ви зможете зрозуміти, на чому можна заощадити, а на чому - ні; які елементи грають в оформленні дизайну провідну роль в даному випадку, а які - другорядну. Все це, безумовно корисно, оскільки так ви наочно побачите, чи вистачить запланованого на ремонт бюджету на реалізацію задуманого (про те, як залишитися в межах запланованого бюджету ви також можете прочитати в журналі «Ваш інтер'єр). Крім того, далеко не всі стилі можуть бути успішно застосовані в невеликих кімнатах типової квартири. Скажімо, такі напрямки, як ампір, лофт і англійський стиль буквально «просять» великого простору - чи зможете ви його організувати?

Основна меблева група

Знову ж таки, виходячи з обраного вами стилю і габаритів вітальні, потрібно підібрати оптимальну меблеву групу. Так, це може бути «стандартний набір» з дивана і пари крісел, великий тримісний диван + акцентное крісло або, наприклад, кутовий диван (таке рішення особливо актуально для маленької вітальні).


Тут можуть бути і нестандартні рішення. Наприклад, американський стиль інтер'єру у вітальні - це два дивана один навпроти одного, а між ними - кавовий столик. Звичайно, в невеликій кімнаті така меблева група просто не залишить місця для переміщення. До речі, про тісноті: якщо вітальня зовсім вже невелика, то крісла можна замінити на пуфи - дуже практичне і стильне рішення.

світловий дизайн

Зауважте, в будь-якому дизайнерському інтер'єрі світильники не тільки виконують свою основну роль, але і служать ефектним декором. Причому, однією люстрою професіонал ніколи не обмежується. Для створення об'ємного, багаторівневого освітлення з виділенням певних зон, необхідно задіяти додаткові джерела світла. Скажімо, торшер у крісла - це вже готовий куточок для читання. Біля дивана можна поставити приставних столик, а на нього - настільну лампу (і красиво, і практично). Таким чином, ви даєте собі можливість змінювати сценарій освітлення, від чого дизайн інтер'єру буде здаватися більш продуманим.Создан 19 июл 2018