Використання в інтер'єрі нитяних штор

Не так давно стало дуже модно використовувати в інтер'єрі нитяні штори, які були привезені до нас зі сходу. Вони органічно вписуються в будь-який інтер'єр, прикрашають і освіжають віконні прорізи, мають різноманітні варіанти виконання.Повітряні і легкі нитяні штори ваблять своєю красою і незвичайністю! Сьогоднішні майстри дизайну вибирають їх за можливість надавати простір для фантазії. Їх шарм і унікальність задовольняє запити самої прискіпливої ​​господині будинку, а завдяки наявності великої кількості моделей можна реалізувати будь-які фантазії щодо дизайну.
Історія

Ниткоподібні штори, більше відомі під назвою серпанок, мають давньосхідні коріння. Їх прозорість і летючість були основним плюсом. Не можна не відзначити також практичність цього елементу декору. Окремі тонкі смужки тканини, вільно звисають вниз, дозволяли свіжому повітрю вільно поширюватися по задушливому приміщення, а також створювали необхідний затишний тінь. Функціональність вдало гармонізованих з витонченістю, що і дозволило їм зберегти популярність і донині.

Популярність на нитяні штори поверталася з якоюсь періодичністю, з кожним приходом втілюючи в собі останні модні тенденції. Видозмінювалися варіанти і методи їх реалізації, придумувалися нові способи використання. До теперішнього часу неможливо навіть уявити наявну кількість різновидів серпанку, а також способів їх застосування для створення нових стилів і модних тенденцій. Вони цілком виправдано вважаються найбільш універсальними і оригінальними елементами декорування вікон.
Застосування серпанку в інтер'єрі

Крім того, ці химерні штори стануть в нагоді не тільки для оздоблення вікон. Їх також можна використовувати для завішування дверних прорізів або декоративних ніш. Це вдале рішення, якщо постала необхідність цікаво заповнити порожній простір в кімнаті або на стіні. Нитяні штори можна збирати в кілька шарів, складаючи таким чином оригінальні форми, або поєднувати з іншими фіранками і окремими елементами.

У сучасному дизайні окреме місце серпанку зайняли в студіях. З їх допомогою фахівці зі створення інтер'єрів придумали поділ кімнати на кілька окремих частин. В результаті будь-яка людина може знайти собі відповідний куточок в такій квартирі. Варто відзначити можливість їх підведення і збирання з метою зворотного об'єднання розділених раніше частин кімнати.

Все ниткоподібні штори пошиті за однією схемою: це вільно звисають елементи, які зверху мають одну підставу. Як ниток можуть використовуватися:

    
стрічки,
    
мотузки,
    
дерев'яні брусочки,
    
металізовані ланцюжка і ін.

Досвідчені дизайнери створюють на таких фіранках різні візерунки і ефекти, застосовуючи для цього досить оригінальні техніки і матеріали. У справу йде вся колірна палітра, додаткові прикраси (паєтки, намистинки, люрекс, стеклярус або навіть пір'я), незвичайні плетіння, а також їх комбінування.

Вибір виконання і матерії залежить від стилю приміщення, в якому буде красуватися ця штора. Дозволяючи фантазії трохи розгулятися, можна видозмінити готову штору відповідно до ваших побажань. Для цього достатньо лише трохи поміняти місцями нитки, вибрати деякі пасма, хитромудро затягнути частина штор або зробити з них ламбрекен. Отримана картина буде значно відрізнятися від того, що було раніше. Словом, тут завжди можна застосувати свої творчі здібності. Оформити серпанок на місці не складе труднощів.

Більшість моделей цих штор пошиті таким чином, що їм легко можна надати потрібну форму. На карнизі вони кріпляться або за допомогою спеціально зшитого кишені-вставки, або завдяки стандартній шторної стрічці. Купуючи серпанок, варто врахувати необхідну для вас ширину. Довжину коригують за допомогою звичайних ножиць. Завдяки їх будовою вони успішно витримують таке механічне скорочення. Особливо цікаво виглядають багатошарові серпанку з обрізаними кінцями на різних рівнях.
як доглядати

Нитяні штори менш вимогливі у догляді, ніж звичайні. У машинку їх кладуть в спеціальних мішках для прання на делікатному або ручному режимі. Для цього їх пов'язують в трубочку або в коси, щоб запобігти сплутування під час відмивання. Після мийки сушать прямо на карнизі. Особливо цікаво, що їх не потрібно гладити, вони витягуються і вирівнюються самостійно. Серпанок, зроблена з твердих матеріалів або металевих плетінь, іноді для очищення вимагає лише обробки вологою ганчіркою. А кухонні серпанку і зовсім можуть бути просочені спеціальним пилевідштовхуючим розчином.
Нитяні штори в інтер'єрі

Ці штори будуть цікаво і оригінально красуватися на вікні будь-якої кімнати будинку, якщо ви підберете їх відповідно до вибраного стилю дизайну. Якщо це вітальня кімната з класичним інтер'єром, то краще буде застосувати багатошарові і різно фактурні штори витриманих кольорів. У квартирі з етнічними нотками будуть доречні мотузкові штори з натуральних матеріалів. У спальню ідеально впишуться густі ниткоподібні фіранки, які при необхідності щільно змикаються і створюють затемнення. Яскраві і світлі серпанку - відмінний вибір для дитячої. Можна з упевненістю сказати, що оригінальність і різноманітність нитяних штор є їх основною перевагою.Создан 19 июл 2018